Nostradamus a jeho veštby

Autor: Gabo Németh | 5.5.2020 o 7:33 | Karma článku: 5,04 | Prečítané:  283x

Kto bol Nostradamus? Jeden zo stredovekých lekárov, ktorý deň, čo deň vstupoval do svojej pracone a odhaľoval veci tajomné, plné záhad a neskutočných tajomstiev.  Tento človek, sa vydal na cestu budúcnosti, čím bol výnimočný.

   Žil pred 500 rokmi, pred narodenín Krista. Z hlbokých  dejín, sa nám vynára postava menom Nostradamus. Mnohí ho považovali za jasnovidca. Jeho predpovede, vykladali učenci, laici, ba i tí, ktorí mu neverili ani slovo. Množstvo udalosti, ktoré sa skutočne udiali, sa podarilo znalcom  vtesnať do veršov.

   Každý sa modlil, aby sa jeho predpovede naplnili, či v dobrom, či v  zlom.  Veď dokázal predpokladať veľký požiar v Londýne,  nástup Adolfa Hitlera k moci, a tak isto smrť Henryho ll., dokázal odhaliť slávu a smrť Alžbety druhej i Veľkú francúzsku revolúciu. Jeho predpovede, boli akýmsi mostom do budúcnosti.

 

     Nostradamus, vlastným menom Michel de Nostradame, sa narodil 14.12 roku 1503 v St. Remy de Provence. Jeho otec Jakub, bol katolícky konvertita a právnik, vychovaný v židovskom prostredí. Michel, jeho syn bol vynikajúci študent.  Každú svoju chvíľu sa venoval jasnovidectvu. Starý otec, ho v tomto smere veľmi povzbudzoval. Nostradamus  bol stvorený na štúdium alchýmie a vtedajšieho lekárstva. Študoval astronómiu, z ktorej vedel dedukovať svoje vízie, ako také.

    Keď mal 20 rokov musel opustiť svoj rodný kraj Montpelliere, pretože prichádzala morová epidémia... a chcel sa jej ubrániť. Nostradamus sa neskôr stal vynikajúci lekár, ktorý jediný odmietal medicínsky zákrok púšťanie žilou, v tejto dobe bol veľmi rozšírený.

   Roku 1534 ho nemenovaný filozof  šľachtického pôvodu, pozval na svoj dvor. Bol zvedavý ako sa Nostradamusove veštby naplnia týkajúcich sa  jeho rodiny. Tu sa Nostradamus zahľadel do krásnej dievčiny, s ktorou sa oženil a mal s ňou dve deti.  Ani tohto výnimočného muža s očami jasnovidca, neobišiel mor, a nakazil sa..Začal sa liečiť. Historické pramene uvádzajú, že zomrel v Roku 1539.

  Pripomeňme si aspoň zo pár proroctiev, ktoré sa týkajú známych osobnosti tohto to sveta:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

   Ten, čo má vládnuť Anglicku bude zbavený možnosti vládnuť. Je tajomník bude vydaný napospas rozzúrenej lúze.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toto proroctvo sa týka  samotného Charlesa l.

 

Tridsať sa ich spriahne proti svojmu kráľovi a budú  kuť horúce železo. Prízrak smrti bude stínať hlavy až do poslednej. Neskôr na trón zasadne blondína pochádzajúceho z Frízska.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Táto veštba sa týka Wiliama lll. niekdajšieho anglického panovníka.

 

 

Dlho odmietaná  urodzenosť sa dostane na trón. Bude vládnuť dlho a spravodlivo. Bude to žena spravodlivosti a viery Anglicka, ktoré takúto panovníčku  už dávno potrebovalo .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Táto veštba, vízia platí pre Alžbetu l. kráľovnej Anglicka

 

 

   Treba  podotknúť a čo je i veľkým faktom: hoci ako berieme proroctvá Nostradamusa, jeho vízie prinieslo veľa právd do budúcnosti, ktoré sa skutočne naplnili. Tento muž sa stáva jasnovideckým Bohom na zemi,

   Je jednoznačné, ľudstvo ho potrebovalo. Nostradamusovi , patrí všetka pokora a úcta. Je hodné nám počúvať jeho slovám, kým sa nenaplnia míľnikmi do budúcna, či dávnej minulosti, ktorá tu  už bola.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako Sulík s Remišovou zle zapli gombík

Didaktická príručka pre budúcich členov koalícií.


Už ste čítali?