Keď vrahovia žijú - Justícia mlčí

Autor: Gabo Németh | 7.7.2020 o 10:30 | (upravené 7.7.2020 o 11:04) Karma článku: 6,72 | Prečítané:  185x

   Som iba obyčajný človek z mäsa a kostí, ktorý sa rozhliada okolo seba.Žije svoj život, tak ako mu prináleží. Človek, ktorý vníma politiku, sociálnu problematiku ľudí. Treba podotknúť, politika ma vždy bavila. 

 

       

     Keby som sa nedal na dráhu štúdia, na akú som sa dal, / Študoval som na Strednej knihovníckej škole v Bratislave /, možno by bol zo mňa novinár, či politológ.   Nakoniec osud to zariadil tak, že sa zo mňa stal knihovník,  ktorý mal rád svoju prácu, ktorý mal vždy blízko k slovu. A ako sa vraví: Slovo k slovu a z človeka, je básnik. Neľutujem, že som sa ním stal, ale nie o tom chcem písať.

     Môj článok bude o politike na Slovensku. Skôr ako načriem do činnosti sudcov a justície samotnej, dovoľte, aby som stručne začal politickou situáciou na Slovensku od roku 1990 až po rok 1998, kedy na Slovensku zavládla demokracia a komunizmus navždy padol.

     Príchodom  politika HZDS Vladimíra Mečiara začali divoké časy organizovaného zločinu. Stačí spomenúť, iba únos prezidenta Michala Kováča, prípad Lexa, ktorý bol súčasťou únosu prezidenta SR, za vlády nášho otca demokracie na Slovensku.

    A tak ako teraz i dnes justícia mlčí. Mafia v rokoch 1990 až 1998, mala voľné nohy robiť čistky na Slovensku ukázať v plnej miere  svoju moc. Za vlády Mikuláša Dzurinda justícia podriemkavala, sem - tam sa prebudila, nič viac, nič menej.

   Radičovej vládu prebehneme iba skokom. Bola odvolaná, nechutným spôsobom Richardom Sulíkom. Dodnes mám pocit, že Sulík nie je vierohodný politik a treba sa ho báť, aby zasa kohosi nepodrazil a zapríčinil tak pád vlády.

   A potom je tu Fico, počas ktorého vlády justícia doslova spala ako Šípkova Ruženka. Občas sa prebudila a znova zapadla do kómy. Prípad Gorila, prípad Bašternák, vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbeníce a náš pán Kočner, ktorý bol najväčší oligarcha, ktorý mal pod palcom celú slovenskú justíciu,  až mu Slovensko konečne nasadila putá a jeho sila zhasla ako svieca. Lenže, keby nebola vražda Jána Kuciaka na Slovensku, justícia by na Slovensku spala ďalej.

    A zdá sa, že spí dodnes, hoci občas si myslím, že ak prepustia vinného zo trestného zločinu, má to svoje opodstatnenie.  Jedného človeka pustíme a ten nás privedie k ďalším rybám organizovaného zločinu. Jednoducho, jedna rybka rybník nerobí, ale viac rýb, áno.

  A tak verím a vždy budem veriť politike premiéra SR Igora Matoviča. Iba jeho ministerstvo spravodlivosti a ministerstvo vnútra, vie čo robí a koná  v boji proti organizovanom zločinu. Na túto prácu treba veľkú odvahu, bojovnosť, taktiku a dobrý čuch na zločincoch. Treba priamo zasiahnuť, aby nepriateľ nemal šancu odvrátiť útok.  Odteraz pevne dúfam, že justícia  na Slovensku sa konečne prebudí. Uvedomí si aké zlo páchala, keď spala a nemienila sa prebudiť.

    Tak Vám verím, pán premiér SR, Igor Matovič, že zo Slovenskej republiky spravíte právny spravodlivý štát, zabránite neonacionalizmu, ktorý si podáva ruky s organizovaným zločinom ako starí dobrí známi.

   A ešte čosi, pán  premiér SR, robte politiku tak, aby sme raz mohli s kľudným svedomím povedať, že za vlády premiéra Igora Matoviča, sme sa nikdy nemuseli za Slovensko hanbiť. Týmto Vám,  želám veľa úspechov v diplomatickej práci. Držím Vám palce.

Tak do toho! Nech konečne žije spravodlivé Slovensko!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako Sulík s Remišovou zle zapli gombík

Didaktická príručka pre budúcich členov koalícií.


Už ste čítali?