Epilepsia verzus tetánia

Autor: Gabo Németh | 7.11.2020 o 6:36 | (upravené 10.11.2020 o 4:22) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  78x

Človek funguje ako stroj, lenže strojom nie je. Je ľudská bytosť, živá, zdravá i s podlomením zdravím. Pravda, je kdesi na hrane, keď sa láme chlieb. Mať zdravie znamená žiť zdravo.

   Nechcem sa dotknúť nikoho, ale,  tí ktorí žijú nezdravo. / Fajčenie, drogy, alkoholizmus do konca sa na Slovensku sa rozmáha  i  marihuana. / si kopú vlastný hrob. Tieto zlozvyky ničí zdravie človeka.  A potom, je tu obezita obezita – málo pohybu.

7.11. je Svetový deň zdravia.

     A práve  v tento deň sa uskutočnila v Bratislave prednáška na tému : obezita, chudnutie a pohyb pre vlastné zdravie. Na prednáške  vystúpili viacerí odborníci zo Slovenska, Česka. Pozvanie prijali i zahraniční lekári. Iva Malíková, tam krstila  svoju knihu : Pohyby váhy. Jedno z porekadiel vraví: Ak nemáš zdravie, nemáš nič ani kariéru, ani peniaze, ani materiálne bohatstvo.

 A skutočne je to tak.  Rád by som sa podelil s dvoma chorobami: epilepsia a tetánia

Tieto dve choroby splývajú do jedného ako pohár červeného víno s colou. Kedy sa vytvoril strik, ktorý môže chutiť, alebo nie. A presne také sú tieto  dve choroby v jednom.

   Môj bratranec, ktorý touto chorobou trpí, vie o tom svoje. Epilepsia je choroba, ktorá postihuje deti, narodené s detskou mozgovou obrnou, kedy rodička má ťažký pôrod. Môže  sa.prejaviť, aj u dospelých, pri práci, páde a mnoho ďalších činností, kedy dôjde  k úrazu hlavy a už to je...

Epilepsia je na svete.

   Táto choroba sa môže kedykoľvek prejaviť. Pri epilepsii treba dodržať tieto zásadné lekárske pravidlá: Nebyť dlho na slnku, mať dostatok spánku, nebyť dlho na počítači. Krotiť svoje pocity a samotné vedomie. Neprežívať veľmi svoje emócie či je to radosť, či je to hnev. Práve vtedy  príde epilepsia. Totiž, ako bratranec vraví, zasekne sa mu dych a nedokáže sa ani nadýchnuť ani vydýchnuť. Vtedy sa naruší, ako neurológia vravia srdcová auru. Srdce má totiž okolo seba pomyselnú auru, keď sa naruší a pacient zapadáva do bezvedomia

Tetánia je zas vyhorenie prepracovanie sa, kedy sa doporučuje nepiť veľa kávy, nesedieť dlho pri počítači, pretože môže vzniknúť magnetická búrka medzi mozgom človeka a samotným žiarením z počítači. A práve spúšťačom týchto aspektov,pozeranie dlho televíziu, byť dlho na počítači, sú ako pri epilepsii. kŕče. Na tetániu, sa pozerá ako na epilepsiu a na tú treba iné lieky, na epilepsiu taktiež. A čo je dôležité neslobodno veľmi prejavovať svoje emócie, prílišná radosť, rozcitlivenosť, alebo hnev, zlosť. Na epilepsiu treba  iné lieky, ako i na tetániu. Sú to dve nevyliečiteľné choroby, s ktorými sa treba naučiť žiť. A ešte čosi, pri týchto dvoch chorobách je dôležitý autogénny tréning Ten pracuje na báze správneho nádychu a výdychu, spojením pokoja, kľudu a vyrovnania, keď si pacient privoláva  pocity uvoľnenie, so zavretými očami dobrú, optimistickú náladu, kedy používa slová: som zdravý, žiadna epilepsia, uvoľnenosť, mám dobrú náladu , optimizmus, žiadna epilepsia..

   Toto si  treba zopakovať pre seba dvadsať minút. Stokrát opakovaná lož má pozitívny účinok na pacienta.Mozgu dávame signál, že chceme byť zdraví, aby nás nič netrápilo. Je to veľmi účinná terapia. Pomaly vstávame, otvoríme oči a vnímame svet okolo seba. Pri epilepsii i a tetánii, je veľmi dôležitý prísun magnezia  a horčíka.

  Držte sa!

  Tak všetci hlavu hore, kto má  takéto zdravotné problémy. Dôležitý je optimizmus a mať v sebe neprekonateľnú silu, žiť a bojovať. Žite a prekonávajte sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako Sulík s Remišovou zle zapli gombík

Didaktická príručka pre budúcich členov koalícií.


Už ste čítali?